İzmit Küçük ve Butik Otelleri
Haritada Göster
Filtreler
Tesisteki Olanaklar
Tümünü Gör (14)
Daha Az Göster
Nereye Gidiyorsunuz?
Giriş
20.04.2024
Çıkış
21.04.2024
Misafirler
2 misafir
En iyi fiyat alınıyor

İzmit Küçük ve Butik Otelleri

Kocaeli'nin kalbi: İzmit.


Aslında İzmit denilince Kocaeli ile eş anlamlı gibi düşünülebilir ama durum faklı. Aslında İzmit ilçesi Kocaeli ilinin merkezinde yer almakta olup Kocaeli ilinin merkez ilçesi. Güzel İzmit, Asya ile Avrupa´yı birleştiren önemli bir yol kavşağında bulunuyor. Doğal şirin bir liman olan İzmit Körfezi işlek bir denizyolu aynı zamanda. İzmit, tarihin her döneminde değerini korumuş ve dünyanın önemli kavşak noktalarından biri haline gelmiş. 

 

İzmit M.Ö. 3000 tarihinden bu yana gelmiş köklü tarihli bir şehir. Şehrin ilk sahipleri Frigler, ardından Bizanslara geçen şehir son olarak Türklerin eline geçmiş. İzmit, 1078 yılına Selçuklu Türkleri tarafından fethedilerek yeniden ihyalaştırılmış. İzmit, ortalama yüzyılda bir deprem felaketine uğramış. Bu nedenledir ki şehir onarılarak tekrar kurulmuş. İpek Yolu'nun İstanbul'dan önceki son durağı olmasından dolayı İzmit ticarette bir kavşak noktası halinde.

 
Eski adı 'İznikmid' olan şehrin ismi 'İzmid' haline dönüştürülmüş. İzmit Tersanesi ise Yazuz Sultan Selim tarafından kurulmuş. İzmit ilçesinin belli başlı semtleri eski beldeleri olan Saraybahçe, Bekirpaşa, Alikahya, Kuruçeşme ve Akmeşe. İzmit'te yazlar sıcak ve az yağışlı, kışlar yağışlı, zaman zaman karlı ve soğuk geçer. İzmit'te tiyatro sevenlere de hitap etmektedir şehirde tiyatro kültürü çok gelişmiş. Kültürel etkinliklerin başta gelenleri şöyle: tiyatro, sergi, gösteri, konserler, kütüphanecilik. Uzun yıllar vilayet binası olan kullanılan Sultan Abdüaziz´in Av Köşkü, tekrar düzenlenerek İzmit Müzesi olarak misafirleri karşılıyor. Halk eğitim merkezleri ile yöre halkına kurslar verilerek onların yaptığı eserler Sanat Sokağı´nda sergilenerek halkın beğenisine sunulmakta. Büyük alış-veriş merkezleri de ilçede ticaretin ve turizmin canlanmasını sağlıyor.

İzmit Gezi Notları
İzmit Nasıl Gidilir
İzmit Yeme İçme Mekanları
İzmit Rehberi
İzmit Gezilecek ve Görülecek Yerler
İzmit Ne Yapılır, Yapılacaklar Önerisi
İzmit Ne Alınır 

Sıkça Sorulan Sorular

İzmit bölgesindeki hangi oteller güzel kahvaltı servisine sahip?
Karaca Dağ Evleri 'nin zengin serpme kahvaltısı çok lezzetli.
İzmit bölgesindeki ortalama otel fiyatları nedir?
Otel fiyatları için sitemizi inceleyebilirsiniz.
İzmit bölgesindeki hangi işletmeler aileler için en uygun?
Karaca Dağ Evleri büyük şehrin kaosundan uzaklaşmak isteyenlere yönelik...
İzmit bölgesindeki havaalanına yakın en iyi oteller hangileridir?
Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı 93 km uzaklıkta. Sitemizden refere ettiğimiz yerleri inceleyebilirsiniz.
İzmit bölgesinde merkeze yakın oteller hangileri?
İzmit Otel, kent merkezinde keyifli bir konak.