×

Altınoluk Rehberi


Eskinin Mahallesi, Şimdinin Turizm Cenneti…

Yaz turizmi denince akla ilk gelen yerlerden biri olan Altınoluk, Balıkesir'in Edremit ilçesine bağlı şirin bir yerdir. Tarihi ta XVI. asra kadar dayanan yer Cumhuriyet dönemine kadar Papazlık olarak isimlendirilmekteymiş. Özellikle Yörük Türkmenlerinin yerleştiği bir yer olarak bilinmektedir. Fatih Sultan Mehmet, büyük fetihte bu bölgedeki Yörük Türkmenlerinden özellikle kerestecilik için çok faydalanmıştır. Şimdiki haliyle de gerek yerli gerek yabancı birçok turistin dikkatini çekmektedir Altınoluk. Yani eskinin mahallesi, şimdinin turizm cenneti haline gelmiş bulunmaktadır.
Pek çok turizm bölgesi içerisinde Altınoluk'u diğerlerinden ayıran özellikleri sıralamak gerekirse; Kaz Dağlarından gelen temiz oksijenli hava, Edremit Körfezi,  7 tanesi mavi bayraklı olmak şartıyla yaklaşık 10 adet plaj, uzunca bir sahil şeridi, zeytinlikle ve doğal ürünler olarak bir liste yapabiliriz sizler için.
Uzmanların söylediğine göre, Orta Avrupa'daki Alp Dağlarından sonra oksijen ve temiz hava bakımından Kaz Dağları 2. sırada gelmektedir ve Altınoluk bu temiz hava sahasına en yakın yerlerden biridir. Arıca yine Kaz Dağlarından gelen bol ve tertemiz, buz gibi kaynak suları bulunmaktadır. 43 km'yi bulan uzun sahil şeridinde de 10 adet plaj bulunmakta ve bu plajlar da berraklığıyla dillere destan olmuş bulunmaktadır. Sahil şeridir klasik Ege sahiline benzer ve koylar, girinti-çıkıntılar bulunmaktadır. Mıhlı Burnu, Fener Burnu, Avcılar Koyu, Narlı Koyu, Özdemir Sitesi Plajı da en bilindir yerler olarak göze çarpmaktadır.
Altınoluk, Osmanlı Devletinde her ne kadar küçük bir gizli kalmış mahalle olarak bilinse de aslında geçmişi çok eskiye dayanmaktadır. Mitlerde 'Işıklar Sahili' olarak adlandırılan bölgenin içerisinde bulunmakta ve Truva bölgesi ile Dikili arasındaki yerde yerleşmektedir. Deyim yerindeyse klasik bir Ege yöresi hüviyetindedir. Altınoluk'a geldiğinizde sizleri tüm güzelliğiyle doğa, tertemiz deniz, keşfedilmeyi bekleyen koylar ve tekne turları beklemekte. Ayrıca Altınoluk ve civarındaki köylerden, kasabalardan insanlar haftanın bir günü burada halk pazarı kurmakta, doğal ürünlerini siz kıymetli misafirlere sunmaktadır. Zeytin başta olmak üzere birçok organik ürünü, tadını unutamayacağınız haliyle bulabilirsiniz.

Daha fazla
×
Fiyat aralığı
{{Math.round(similars.filters.pricerange[0])}}
{{Math.round(similars.filters.pricerange[1])}}
Detaylı Arama Yapın{ $class.adwords->Write(1) }
 
Fiyatları Gör
{{hotel.zone}} Merkez: {{hotel.distance.citycenter.distance}} {{hotel.distance.citycenter.type.toLowerCase()}}
Nasıl Bir Yer {{ hotel.nasilbiryer }}
5 üzerinden Konuk Puanı
{{hotel.avarage}}
Program Ortağı
Özel Teklif
{{hotel.specialoffers}}
Fırsatlar için tıklayın
{{hotel.fiyat_min.discount}}% indirim
{{hotel.fiyat_min.total}} {{hotel.fiyat_min.price}} TRY
Şu an Kapalı

Oteller Listeleniyor

KucukOteller.com.tr uygulaması
Uygulamayı indirin ve mobile olarak rezervasyon yapın
Favorilere Ekle
Favoriler