Altınoluk Rehberi

Eskinin Mahallesi, Şimdinin Turizm Cenneti…

Yaz turizmi denince akla ilk gelen yerlerden biri olan Altınoluk, Balıkesir'in Edremit ilçesine bağlı şirin bir yerdir. Tarihi ta XVI. asra kadar dayanan yer Cumhuriyet dönemine kadar Papazlık olarak isimlendirilmekteymiş. Özellikle Yörük Türkmenlerinin yerleştiği bir yer olarak bilinmektedir. Fatih Sultan Mehmet, büyük fetihte bu bölgedeki Yörük Türkmenlerinden özellikle kerestecilik için çok faydalanmıştır. Şimdiki haliyle de gerek yerli gerek yabancı birçok turistin dikkatini çekmektedir Altınoluk. Yani eskinin mahallesi, şimdinin turizm cenneti haline gelmiş bulunmaktadır.
Pek çok turizm bölgesi içerisinde Altınoluk'u diğerlerinden ayıran özellikleri sıralamak gerekirse; Kaz Dağlarından gelen temiz oksijenli hava, Edremit Körfezi,  7 tanesi mavi bayraklı olmak şartıyla yaklaşık 10 adet plaj, uzunca bir sahil şeridi, zeytinlikle ve doğal ürünler olarak bir liste yapabiliriz sizler için.
Uzmanların söylediğine göre, Orta Avrupa'daki Alp Dağlarından sonra oksijen ve temiz hava bakımından Kaz Dağları 2. sırada gelmektedir ve Altınoluk bu temiz hava sahasına en yakın yerlerden biridir. Arıca yine Kaz Dağlarından gelen bol ve tertemiz, buz gibi kaynak suları bulunmaktadır. 43 km'yi bulan uzun sahil şeridinde de 10 adet plaj bulunmakta ve bu plajlar da berraklığıyla dillere destan olmuş bulunmaktadır. Sahil şeridir klasik Ege sahiline benzer ve koylar, girinti-çıkıntılar bulunmaktadır. Mıhlı Burnu, Fener Burnu, Avcılar Koyu, Narlı Koyu, Özdemir Sitesi Plajı da en bilindir yerler olarak göze çarpmaktadır.
Altınoluk, Osmanlı Devletinde her ne kadar küçük bir gizli kalmış mahalle olarak bilinse de aslında geçmişi çok eskiye dayanmaktadır. Mitlerde 'Işıklar Sahili' olarak adlandırılan bölgenin içerisinde bulunmakta ve Truva bölgesi ile Dikili arasındaki yerde yerleşmektedir. Deyim yerindeyse klasik bir Ege yöresi hüviyetindedir. Altınoluk'a geldiğinizde sizleri tüm güzelliğiyle doğa, tertemiz deniz, keşfedilmeyi bekleyen koylar ve tekne turları beklemekte. Ayrıca Altınoluk ve civarındaki köylerden, kasabalardan insanlar haftanın bir günü burada halk pazarı kurmakta, doğal ürünlerini siz kıymetli misafirlere sunmaktadır. Zeytin başta olmak üzere birçok organik ürünü, tadını unutamayacağınız haliyle bulabilirsiniz.

Filtreler
Tesisteki Olanaklar
Tümünü Gör (14)
Daha Az Göster
Nereye Gidiyorsunuz?
Giriş
18.07.2024
Çıkış
19.07.2024
Misafirler
2 misafir
4.7 · Harika · 33 yorum
Aeneas Hotel, Altınoluk Balıkesir
Kazdağı'nın eteğinde sıcak ve huzurlu bir otel.
En iyi fiyat alınıyor

Sıkça Sorulan Sorular

Altınoluk'ta hangi işletmeler güzel manzaraya sahip?
Rezone Health & Oxygen Hotel, tertemiz bir hava, ulu çamlar, yumuşak tepeler... Keyfini sürün.
Altınoluk bölgesindeki ortalama otel fiyatları nedir?
Otel fiyatları için sitemizi inceleyebilirsiniz.
Altınoluk bölgesinde kalmak için en iyi oteller hangileri?
Altın Çeşmeli Konak küçük bir medeniyet vahası sunuyor. Önü ardı çam ormanları... Hava tertemiz.
Altınoluk bölgesindeki evcil hayvan dostu oteller hangileridir?
Aeneas Hotel evcil dostlarımızı kabul ediyor.
Altınoluk bölgesindeki havaalanına yakın en iyi oteller hangileridir?
Balıkesir Koca Seyit Havalimanı 33 km uzaklıkta. Sitemizde refere ettiğimiz yerleri inceleyebilirsiniz.