×
Atakum Rehberi
Türkiye’de tatil denince ilk akla gelen bölgelerden olan Samsun-Atakum Otelleri Bölgesi; doğası, tarihi, kültürü, denizi ve Samsun-Atakum Otelleri Bölgesi otelleri ile konforlu tatilin adresi.

Samsun Atakum: Atakum, Karadeniz Bölgesi’nde deniz kenarında bulunan ve Samsun merkeze yaklaşık 5 dakikalık mesafede olan turistik bir ilçe.
Önceden bölge halkının tatil beldesi, yazlık ilçesi konumunda olan Atakum, son yıllarda giderek artan bir turizm potansiyeline sahip. Artık sadece bölge halkı değil, ülkenin her yerinden turist ağırlıyor. Üstelik sadece yaz aylarında değil, yılın her dönemi turist geliyor Atakum’a.
Atakum, muhteşem güzellikte plaja ve denize sahip. Yaklaşık olarak 20 kilometre uzunlukta, temiz bir sahili ve sığ bir denizi var. Hemen arkanızda ise yemyeşil Karadeniz ormanları ile kucaklaşıyorsunuz. Yani Atakum’da mavinin ve yeşilin her tonunu bulabilirsiniz. Üstelik de hırçın Karadeniz dalgaları eşliğinde.
Samsun Atakum’um eski adı Matasyon’muş. Yerleşim tarihi Samsun kadar eski olsa da nüfusu pek kalabalık değilmiş. Sadece yaz aylarında Samsun’daki yazlıkçılar gelirmiş. Ancak son yıllarda nüfusu ve yerleşimi daha da artmış. Çünkü Atakum’un, Akdeniz Bölgesi’ni aratmayacak kadar güzel ve temiz plajlar, masmavi ve sığ denizi keşfedilmiş. Bugün ülkemizin her yerinden ve her mevsimde turist geliyor Atakum’a.
Atakum artık turistik bir belde. Konaklama tesislerinin sayısı da her geçen yıl artıyor. Güler yüzlü ve samimi halkı, hırçın dalgaların sesi ve iyot kokusu ile bezenmiş sokakları, sakin ve huzur dolu atmosferi ile Atakum; büyük şehirlerin gürültüsünden kaçan ve sakin bir tatil geçirmek isteyenlerin yeni adresi.
Atakum’da bir tatilden beklediğiniz her şeyi bulabilirsiniz. Doğa, orman, deniz, huzur, sükûnet, samimiyet, güneş, kum
Atakum otelleri genellikle ilçenin merkezinde ve deniz kenarına yakın yerlerde konumlanmışlar. Sayıları öyle çok fazla değil, ancak her geçen yıl giderek artıyor. Otellerin pek çoğu deniz manzaralı ve kumsala oldukça yakın konumdalar. Yılın her dönemi hizmete açıklar. Genellikle oda kahvaltı hizmet veriyorlar, ancak restoranları muhteşem yemekleri ile günün her saati hizmete açık.
Atakum otelleri mimarileri ile de sahip oldukları olanaklar ile de bir tatilden beklediğiniz hemen her şeye sahip. Günümüz modern imkânlarını da sunuyorlar misafirlerine. İşletmecileri bölge halkı ve oldukça güler yüzlü, samimi hizmet sunuyorlar.
Atakum otel fiyatları ise genellikle uygun. Hele de Ege ve Akdeniz Bölgesi’ne nazaran oldukça uygun fiyat seçenekleri var. Üstelik en az Akdeniz bölgesi kadar konforlu ve rahat bir tatil imkânı sağlıyorlar. Dönemsel fiyat artışları pek görülmüyor.
Eğer hala bir Karadeniz şehri ziyaret etmediyseniz, Karadeniz’in hırçın dalgaları ve ormanları ile tanışmadıysanız bu yıl güzel bir fırsat olabilir. Üstelik Karadeniz’i tanımaya Atakum ile başlayabilirsiniz.
Sitemizi inceleyerek Atakum otelleri, Atakum otel fiyatları ve uygun fiyat seçenekleri ile ilgili bilgi sahibi olabilirsiniz. İyi tatiller.

Daha fazla
×
Fiyat aralığı
{{Math.round(similars.filters.pricerange[0])}}
{{Math.round(similars.filters.pricerange[1])}}
Filtreler{ $class.adwords->Write(1) }
 
Fiyatları Gör
{{hotel.zone}} Merkez: {{hotel.distance.citycenter.distance}} {{hotel.distance.citycenter.type.toLowerCase()}}
Nasıl Bir Yer {{ hotel.nasilbiryer }}
Yorum Puanı
{{hotel.avarage}}
Program Ortağı
Özel Teklif
{{hotel.specialoffers}}
Fırsatlar için tıklayın
{{hotel.fiyat_min.discount}}% indirim
{{hotel.fiyat_min.total}} {{hotel.fiyat_min.price}} TRY
Şu an Kapalı

Oteller Listeleniyor

Favorilere Ekle
Favoriler