Filtreler
Tesisteki Olanaklar
Tümünü Gör (14)
Daha Az Göster
Nereye Gidiyorsunuz?
Giriş
13.07.2024
Çıkış
14.07.2024
Misafirler
2 misafir

Biga Otelleri

Coğrafi olarak adını bulunduğu yarımadadan alan Biga Yarımadası ülkemizin batısında yer alan Çanakkale şehrine bağlı bir ilçe. Batı Anadolu en ufak yerleşim yerinden tutun en büyük yerleşim alanına değin, kuzeyden güneye aklınıza ne gelirse insanlığın en eski yerleşim yelerinden biri olarak karşımıza çıkmakta. Dolayısı ile burada gezeceğiniz hemen her bölgede, tarih, doğa, mitoloji ve efsaneler sizleri karşılıyor.
Bölge adını Rumca su kaynağı anlamında olan Pega kelimesinden almış ve günümüze kadar Biga olarak değişmiş bu isim.
Biga Yarımadası ve çevresindeki yaşam alanlarının tarihi yaklaşık olarak milattan önce 20. yüz yılları göstermekte. Tarihteki birçok medeniyete ev sahipliği yapan Biga Yarımadası çok derin bir geçmişe sahip olup, o zamandan bugünlere değin birçok medeniyet birikimini bizlere sunmakta. Dünyanın tüm köklü yerlerinde olduğu gibi burada da zengin bir mutfak ve uygarlıktan izler bizleri bekliyor.
Gerek Çanakkale ili gerekse Biga ilçesi gittikçe artan bir ilgiye sahip son zamanlarda. İkliminin elverişli olması, birçok tarımsal yatırımın buraya doğru gelmesi ve özellikle son dönemlerde Biga, Çanakkale ve çevresinde çekilen dizi ve filmler bu bölgeye olan ilgiyi daha da arttırmış. Bir Batı Anadolu klasiği olarak bölgede Rum ve Türk kültürünün birçok figürü sergileniyor. Biga Yarımadası membaını Kaz Dağlarından alan Kocabaş Çayı ile sulanmakta. Bu da yarımadayı zengin ve verimli bir toprak haline getirmektedir.
Çeşitli tarım festivalleri, organizasyonlar ve sempozyumlar sayesinde Biga günümüzde özellikle iç turizm açısından oldukça hareketli bir yapıya sahip olmuş. Bölgedeki tesisler ve konaklama imkânları gittikçe artmakta. Komşu şehir olan Balıkesir ve diğer ilçeler ile birlikte düşünüldüğünde Biga gezisi için iyi planlama yapılabilir. Özellikle yaz mevsiminde bölgeye yoğun bir ziyaret bulunmakta.