Ege Rehberi

Tarih, doğa ve yaşam diye sıralandığında kelimelere en zor sığacak yoğunlukta bir bölge aslında Ege. Denizinden baktığınızda tercihler arasında kaybolabilirsiniz, tarihten baktığınızda eski çağların etkilerinden yeni döneme ve Kurtuluş Savaşı başarı öykülerine dalabilirsiniz ve yaşam kısmından bakarsanız kültüre, sanata ve doğaya en yakın bölge diyebilirsiniz.

Ege Bölgesi toprağındaki verimliliğini ürüne dönüştüren halkının emeğinin de katıldığı, dünya da benzersiz zeytinleri, üzümleri dolayısıyla şarapları, tütünleri, inciri ve de turunçgilleri üretimi ile de benzersizdir. Ege’li olmanın ayrıcalığını hissetmeniz için, o yöre insanı olmak zorunda değilsiniz, oraya gitmek, oradan geçmek, yörenin havasını, suyunu tatmak da sizi ayrıcalıklı yapacaktır.

Barışın ve sağlığın sembolü olan Zeytin’in diyarı, insanı yaşlanmaktan alıkoyan, yakıcı olmayan sıcak iklimi ve ormanı, doğası ile Ege dünyanın belki de en önemli turizm-gezi bölgeleri arasındadır. Tarihin en derinliklerinden gelen büyük mitolojik hikâyelerini barındıran bu bereketli topraklar aynı zamanda şimdiye dek birçok büyük imparatorluğa da beşiklik yapmış ve kucak açmıştır. Yani deyim yerindeyse tarih, mitoloji ve kültür denince akla ilk gelen yerlerdendir Ege. Peki, yalnız bunlar mı? Hayır. Üretim, bereket, toprak ve doğa denince de ilk akla gelen yerdendir Ege Bölgesi. Ülkemizdeki hemen hemen her ihtiyaca cevap veren uçsuz bucaksız tarım alanlarıyla her türlü sebze ve meyveyi bizlere sunmaktadır. Bu bakımdan bereketin de sembolü olmuştur artık. Ege Bölgesi'nde önemli turizm merkezleri de bulunmaktadır. İzmir, Aydın, Balıkesir’in Ege tarafı ve tabii ki Muğla’nın önemli yerleri. Kıyı Ege’de bu gibi şehirler meşhurken bölgenin iç tarafında Manisa ve Denizli gibi diğer önemli şehirler de bulunmaktadır. Tüm bu şehirler çerçevesinde adını sıkça duyduğumuz Pamukkale, Ayvalık, Kula, Manisa Merkez, Marmaris, Fethiye, Kuşadası, Birge, Cunda Adası, Datça, Alaçatı, Bergama, Edremit, Urla gibi yerler de hep bu bölgenin meşhur yerleridir ve isimlerini en az bu şehirler kadar duyurmuşlardır. Bu bölgelerimiz artık sadece ülkemiz Türkiye için değil, adeta dünya için önemli kültür ve turizm bölgeleri arasında gösterilmektedir. Eğer Ege Bölgesini bu zamana kadar gezmediyseniz mutlaka planlamanızı yapın ve derhal gidin gezin. Pırıl pırıl ve mavi bayraklı berrak denizlerde yüzün, uçsuz bucaksız ormanlarda dolaşıp temiz hava alın ve özellikle yöresel lezzetleri tatmaya çalışın. Kültür mirası ve deniz Ege’de sizi bekliyor.

Filtreler
Beldeler
Tümünü Gör (7)
Daha Az Göster
Tesisteki Olanaklar
Tümünü Gör (14)
Daha Az Göster
Nereye Gidiyorsunuz?
Giriş
20.04.2024
Çıkış
21.04.2024
Misafirler
2 misafir
5.0 · Harika · 8 yorum
Selimiye'ye sonsuzluk havuzundan bir de bakın!
En iyi fiyat alınıyor

Assos Terrace Hotel

4.8 · Harika · 8 yorum
En iyi fiyat alınıyor

Bi Salkım Tenedos

En iyi fiyat alınıyor
5.0 · Harika · 3 yorum
Doğa içinde şömineli lüks dağ oteli
En iyi fiyat alınıyor
5.0 · Harika · 14 yorum
En iyi fiyat alınıyor

Casa Margot Hotel, +14

5.0 · Harika · 3 yorum
Fethiye Merkez Lüks Otel
En iyi fiyat alınıyor

Casa Mimosa Hotel & Restaurant

5.0 · Harika · 2 yorum
Sakinlik ve uçsuz bucaksız manzara.
En iyi fiyat alınıyor

Club Amazon, Bördübet Marmaris

4.9 · Harika · 26 yorum
El değmemiş doğa içinde Glamping deneyimi...
En iyi fiyat alınıyor

Fuda Beach Datça

4.5 · Harika · 15 yorum
En iyi fiyat alınıyor

Gala Selimiye Hotel, +12

5.0 · Harika · 7 yorum
En iyi fiyat alınıyor
5.0 · Harika · 4 yorum
Sessizlik, huzur ve dalga sesi...
En iyi fiyat alınıyor

Kaya Guest House

5.0 · Harika · 1 yorum
En iyi fiyat alınıyor

Kazdağı Atilabey Konağı

4.5 · Harika · 8 yorum
Kazdağları’nda şelalesi olan tek otel
En iyi fiyat alınıyor
4.6 · Harika · 5 yorum
Bodrum'da deniz kenarında bir otel.
En iyi fiyat alınıyor
5.0 · Harika · 1 yorum
1800'lü yıllardan günümüze bir konak.
En iyi fiyat alınıyor
4.8 · Harika · 16 yorum
En iyi fiyat alınıyor

Lumin Otel Sarımsaklı

Ayvalık Sarımsaklı'nın sakin plajında.
En iyi fiyat alınıyor

Masal Evi Otel +10, Sarımsaklı

En iyi fiyat alınıyor
5.0 · Harika · 5 yorum
Ovabükü koyunun ferah, sakin ve huzurlu atmosferi.
En iyi fiyat alınıyor
En iyi fiyat alınıyor

Myrodia By Etapaltınel

Adanın limanına sadece 3 dk yürüme mesafesinde.
En iyi fiyat alınıyor

Sıkça Sorulan Sorular

Ege bölgesindeki hangi oteller çiftler için en uygun?
Simurg Inn, Flag Suites Bodrum, 8 Oda Homes, Alachi Hotel yaz geceleri müthiş bir romantizm ile canlı oluyor atmosferleri... Tadını çıkarın.
Ege'de hangi oteller güzel manzaraya sahip?
Kartal Yuvası Otel, Renka Otel&Spa, Yenice Vadi Doğal Yaşam Köyü çarpıcı manzaralar ile nefesleri kesiyor... Daha fazla önerimiz için sitemizi inceleyebilirsiniz.
Ege bölgesindeki hangi işletmeler aileler için en uygun?
Mavi Akvaryum Beach Hotel, Dorman Suites Hotel, Ziya Bey Konağı çocuklu aileler için çok sempatik bir tatil seçeneği. Chatto Hoel Tuzla, Blue Pier Hotel, Ağva Piccolo Mondo Otel kişisellik duygusunu taşıyan zevkli ve şık otellerimizden... Chatto Hoel Tuzla, Blue Pier Hotel, Ağva Piccolo Mondo Otel kişisellik duygusunu taşıyan zevkli ve şık otellerimizden... Daha fazla önerimiz için sitemizi inceleyebilirsiniz.
Ege bölgesindeki ortalama otel fiyatları nedir?
Otel fiyatları için sitemizi inceleyebilirsiniz.
Ege bölgesindeki hangi oteller güzel kahvaltı servisine sahip?
Ferahi Evler, Petrino Gökçeada Kitchen&Hotel, Cunda Labris'in kahvaltıları mükemmel.Adı duyulmamış Ege otlarının şölenine tanık oluyorsunuz...
Ege bölgesindeki evcil hayvan dostu oteller hangileridir?
Markoyun Bungalov Kamp, Aeneas Hotel, Köşe Konak Otel evcil dostlarımızı kabul ediyor. Daha fazla önerimiz için sitemizi inceleyebilirsiniz.
Ege bölgesindeki denize sıfır en iyi oteller hangileri?
İskelem Otel, Assos Terrace Hotel, Kotti Margot Beach Otel denize sıfır nefis manzara eşliğinde tatil yapabileceğiniz önerilerimizden. Daha fazlası için sitemizi inceleyebilirsiniz.
Ege bölgesindeki şömineli oteller hangileri?
Kartal Yuvası Hotel, Ziya Bey Konağı, Ephesus Boutique Hotel, Moğla Taşhan Hotel şöminenin keyfine varabikeceğiniz yerlerden...
Ege bölgesinde villa kiralama ve dağ evi seçenekleri nelerdir?
Önerilerimiz için sitemizi ziyaret edebilirsiniz.
Ege bölgesindeki hangi oteller romantik?
Parna Otel, Alachi Hotel, Otel Sorbe, Cunda Sakin Otel holistik bir romantizm otellerinden. Daha fazla önerimize sitemizden ulaşabilirsiniz.
Ege bölgesinde yetişkin oteller hangileri?
Casa Margot Otel&Spa, Kayalar Blue Beach Hotel, Salonika Suites daimi bir dinginlik sunuyor.