Kazdağları'nda Romantik Bir Kış Kaçamağı: Casa Mila

Kazdağları’nın oksijeninin kalp hastalığına astıma iyi geldiğini, huzura mutluluğa da renk verdiğini söylüyorlar. Bence haklılar da!

Hele Yeşilyurt Köyü, taş mimarili evleriyle doğanın güzelliğine sanat ekliyor adeta.

Casa Mila’nın ( @casamilakazdaglari ) kapısından girince köyün bu sanatsal atmosferine biraz İtalyan havası ekleniyor.Otelin Trattoria Leo A’la Carte restoranında İtalya’nın sofra kokusunu duymak da başlı başına bir tatil tecrübesi, yaşamak gerekiyor.

Bu arada Kazdağları ve Yeşilyurt Köyü deyince bu güzellik sadece yaza mahsus sanmayın, Casa Mila’da kışın ateş kazanı etrafında toplanıp sıcak şarap yudumlamanın keyfi de bir başka hani! @casamilakazdaglari ‘nın her biri birbirinden farklı 9 odasının 6’sı süit, 3’ü de standart oda. Odaların hepsinde de ünlü tasarımcıların marka imzaları var. Pencerelerinden Yeşilyurt’un adının hakkını veren yeşil bir manzara göz kırparken, dekorasyonları da göz dolduruyor. İlhamını denizden doğadan alan odaları da var, İtalyan tasarımı küvetle ve şömineyle şımartıcı olanları da, tercih sizin!

Otelde konaklama ücretleri 2 kişi oda kahvaltı olarak 6.750 TL ile 18.000 TL arasında değişkenlik gösteriyor.

Türk - İtalyan kahvaltıları, leziz aperatifleri, muhteşem makarnaları ve pizzaları… Roma ile Yeşilyurt kardeş şehir seçilsinler der gibi sanki. Kışlar burada öyle haşin değil, şömine karşısında ya da ateş kazanı çevresinde pamuk gibi bir huzur gizli.

Peki nerelere gidilir neler mi yapılır bu Yeşilyurt serüveninde; Adatepe Köyü, Adatepe Taş Mektep, Zeus Altarı, Mıhlı Çayı ve Şelalesi, Adatepe Zeytinyağı Müzesi, Tahtakuşlar Etnografya Galerisi, Assos Behramkale Köyü, Truva Antik Kenti, Behramkale Köyü, Assos Antik Kenti gibi nicesi bu büyülü rotanın durakları.

Küçükoteller’den gelen misafirlere özel hafta içi rezervasyonlarda %10, hafta sonu rezervasyonlarda %5 indirim uyguluyorlar.

📞 Telefon No: 0 (286) 752 10 81 / 0 (539) 211 27 27 / https://www.kucukoteller.com.tr/casa-mila

Yer: Çanakkale, Yeşilyurt Köyü, Kazdağları

Otel evcil dostlar için uygun değil, konsept gereği sadece 12 yaş üzerindeki misafirleri ağırlıyor.

Bu serüven yeni yılın en yenilerinden olsun!