Alaçatı Uçurtma Festivali 2012, 14 - 15 Nisan da yapılıyor...

ALAÇATI UÇURTMA FESTİVALİ 2012, 14-15 NİSAN’DA YAPILIYOR.
 
Biliyoruz hepiniz defterinizin ortasından bir yaprak koparıp şeytan uçurtması yaptınız ve sınıfın açık penceresinden sokağa süzülmesini izlediniz heyecanla. Sokak aralarında, arkadaşlarınızla, uçurtmalarınızı yarıştırdınız. Belki de ilk üzüntünüzü uçurtmanızın elektrik tellerine takılmasıyla yaşadınız ya da üzüntü paylaşmayı da uçurtmalar sayesinde öğrendiniz, uçurtması tele takılan bir arkadaşınıza teselli verirken…

Bazı objeler bizim için sözlük anlamlarının ötesinde bir anlam taşımışlardır her zaman, uçurtma da böyledir. Uçurtma özgürlüktür, hayallerin gerçekleşmesidir, içimizdeki çocuktur, üzerinde yer alan figürleriyle koruyucudur, büyülüdür, eğlencelidir…

Şimdi uçurtmalar Alaçatı semalarında boy gösteriyor. MARTI UÇURTMA KULÜBÜ üyelerinin tasarlayıp, imal ettikleri çok farklı, dev, rengarenk uçurtmalar gökyüzünü şenlendirirken sizler de bunun keyfini çıkartabilir, bu renk cümbüşünü fotoğraflayabilirsiniz.

Hava gösterilerini tamamlamak için UÇURTMA alanında bir dizi renkli bayraklar ve bir RÜZGAR BAHÇESİ düzenlenecektir. Rüzgar bahçesinde, sizlerin ve çocuklarınızın düşünerek, tasarlayarak üreteceğiniz, rüzgar ile hareket eden objeler sergilenecek, beğeniye sunulacaktır.

Halka açık UÇURTMA bölümünde, sponsorun hazırlattığı uçurtmaları veya çocuklarınızın 14 Nisan 2012 cumartesi günü çalışma atölyesinde yaptıkları uçurtmaları uçurabilirsiniz.

Bunların dışında, kurulacak küçük çarşıda çeşitli yiyecek, içecek alabilir, hatıra ürünleri bulabilirsiniz.
Tüm bu etkinlikler Ericsson Broadband’in canlı rock performansı eşliğinde gerçekleşecektir.
Alaçatı Uçurtma Festivali 2012’nin gerçekleşmesinde en büyük destekçi elbette ALAÇATI BELEDİYESİ’dir. Ana sponsor ise VE-GE’dir.

Konaklama için: Sedirli Ev - Cadde 75 Otel