Datça da Yoga & Hiking & Cycling Haftası

FLOW DATCA HOTEL - BAHAR HAFTASI

YOGA & HIKING & CYCLING

Mayıs 7-13 ve Haziran 4-10

Flow Datça, kendi konforunun yanında barış ve doğa severler için çekiciliği ile spor severlere sunduğu zengin seçenekler arasından doğa yürüyüşü, bisiklet turları ve sabah bol oksijen ortamında sunduğu Yoga dersleri ile baharı karşılamaya hazır.

Seda yogaya ilk 1985’te üniversiteye giderken İstanbul’daki Ananda Marga Yoga Merkezi’nde başladı. O zamandan beri farklı kolları ve biçimleriyle farklı yoğunlukta da olsa ve hatta zaman zaman Tai Chi, T.M. ve Zazen gibi farklı disiplinleri uyguladıysa da yoga her zaman yaşamının bir parçası oldu. Ta ki 1998’de yoga tek başına yaşamının merkezine oturup yoga üzerine kurulu bir hayat yaşamaya karar verinceye kadar...
East London Iyengar Yoga Merkezinde Hatha Yoga’nın Iyengar geleneği üzerine çalıştı, Donna Holleman’ın yoga prensipleriyle Sharon Matarazzo ve Angelika Grohmann aracılığıyla Londra’da Bodywise Yoga Merkezinde tanıştı. Shri Aurobindho’dan etkilenerek Aurolab yoga birliğini kuran Sama Fabien ile Integral yoga üzerine çalıştı. Sama Fabien liderliğinde Aurolab tarafından düzenlenen yoğunlaştırılmış yoga eğitmenliği kursuna bir yıl boyunca devam etti. Bu kursa Londra ve İstanbul arası uzun yürüyüşünü yapabilmek için ara verdi.
 

Tayland’da Suan Mokhe manastırında Vipassana sessiz inzivası sırasında Thereveda Budizmi üzerine, Hindistan’da Mc Leod Ganj, Dharamsala’da aralarında 14. Dalay Lama’nın da bulunduğu değerli Tibetli Lamalardan Tibet Budizmi üzerine dersler aldı.
Yoga eğitmenliği eğitimini Madurai’daki Sivananda Yoga Academy aşramında tamamladı.

HIKING & CYCLING
Hergün, akşam üstü farklı günlerde Datça’nın muhteşem doğası eşliğinde farklı yürüyüş program ve bisiklet turları.
Bu muhteşem doğadan ayrılmadan önce kendimizi ödüllendirmek adına Cuma akşamları canlı müzik eşliğinde Live Party.