Izmir Karaburun da Alaçatı gibi hızla Butikleşiyor!..

Türk turizminde sağlıklı adımlarla gelişen Karaburun'da, birbirinden güzel iki butik otel, ardı ardına açıldı.

Karaburun’un en güzel iki farklı noktasında açılan “Dostlar Evi” ve “Kuyucak Konak” Butik otelleri, bu sezon konuklarına farklı bir tatil anlayışının yanında, Karaburun’da tatil yapmanın eşsiz güzelliklerini sunuyor. Nezih Hattatoğlu’nun İskele mevkiinde açtığı Dostlar Evi Butik Otel, doğal taşlar, ahşap kullanılarak otantik bir mimariyle inşa edilmiş. 15 Odalı otel, konuklarına İtalyan, Fransız ve Türk Mutfağının eşsiz damakları sunuyor. Akşamları Karaburun’un eşsiz iskele manzarası karşısında canlı ve dünya müzikleriyle restoranında farklı damak tatlarını konuklarına sunan Karaburun Dostlar Evi, gün boyu da havuz başında yöresel Karaburun çiğ böreği, gözleme, su böreği gibi aperatif yiyecekleri konuklarıyla paylaşıyor. Zengin bir kütüphaneye sahip olan otel, bundan böyle konuklarını yılın 4 mevsimi Karaburun’da ağırlayacak.
 
Kuyucak’taki Konak..
Karaburun Kuyucak mevkiinde adını alarak açılan Kuyucak Konak Otel, Ayten ve Veli Korkmaz çiftinin titiz çalışmasıyla Karaburun turizmine  kazandırıldı.   
Mimaride taş ve ahşap birleşimin en güzel örnekleri arasında yer alacak olan otelin 23 odası, farklı farklı isimlerde ve tarzda dizayn edilmiş. Kuyucak mevkiinde İskeleyi cepheden görecek bir noktada inşa edilen otel, yazlık kışlık restoranında yöresel yemeklerinin yanında dünya mutfağından farklı damak tatlarının konuklarına sunuyor. Özel havuzu ve Mavi Bayraklı plajıyla deniz tutkunlarının vazgeçilmezleri arasında yer alacak olan otel, yılın 4 mevsimi konuk ağırlayacak. Özel iş toplantıları için çalışmalar yapacaklarını kaydeden Ayten Korkmaz, “ İzmir ve İstanbul iş dünyasının özel hafta sonu toplantılarını doğal bir ortamda yapabilmeleri için, otelimizde özel bir salonda hazırladık. Kuyucak Konak otelimiz kısa bir sürede İzmir turizmde adından söz edilecek Butik Otellerin arasında yer alacak” dedi. Kaynak: http://egeligundem.com/haber_detay.asp?haberID=1393.