Yağmurdan Sonra - Ağva Mantar Günleri

‘YAĞMURDAN SONRA’.... AĞVA MANTAR GÜNLERİ

2014 yılında üçüncüsünü düzenleyeceğimiz Ağva Mantar Günleri ile Ağva’nın önemli bir yöresel özelliğini ön plana çıkardık. Akdeniz mutfağının vazgeçilmez mantarlarının yaygın olarak bulunduğu bölgemizin tanıtımı bu sayede damağına düşkün doğa severlere ulaştı.

25 Ekim 2014 yöremiz için önemli bir turizm değerine dönüştürmeyi başardığımız Ağva Mantar Günlerine hepinizi bekliyoruz.

PROGRAM ‘YAĞMURDAN SONRA’.... AĞVA MANTAR GÜNLERİ

25 CUMARTESİ GÜNÜ “MANTAR ADAM JILBER” İLE 3. KEZ MANTARLAR ALEMİNE YOLCULUĞA ÇIKIYORUZ !

25 Ekim Cumartesi günü gerçekleştireceğimiz Ağva Mantar Günleri kapsamında Jilber Barutçiyan ile 'Mantarlar Alemine Yolculuk' için geri sayım başladı.

Etkinliğe katılmadan önce bilmeniz gerekenler:

1. Sabah 10:30 'da Ağva kumsalında buluşuyoruz. Ağva sahil otoparkından kumsala çıktığınızda kumsalın batı yönünde Göksu Nehri kıyısında sizi bekliyor olacağız. Ağva'da kalanlar için otellerden kumsala yürüyüş süresi yaklaşık 5 dakika. Kendi araçları ile gelmek isteyenler için otoparkımız mevcut.

2. İstanbul ve Şile'den gelecekler için Üsküdar-Ağva otobüsleri dışında bir ulaşım maalesef yok. Sabah 07:00-07:30 Üsküdar kalkışlı Ağva seferleri (139 A) var.

3.Etkinliğimiz kumsal ve orman etaplarından oluşuyor. Beklenen hava sıcaklığı 20-22 derece. Orman etabı mantar yürüyüşü, kumsal etabı yeme,içme, seminer ve eğlence bölümlerinden oluşuyor. Rahat ayakkabılar, şort-kapri, eşofman giymek uygun olur. Bir de kalınca bir üst bulundurmakta fayda var.

4. Mantar toplamak için sepet ve çakı gerekiyor. Varsa yanınızda getirin. Yoksa standımızdan temin edebilirsiniz.

5. Çocuklar için son derece keyifli bir etkinlik. 6 yaş üstü çocuklarınız ile etkinliğimize katılabilirsiniz.

6.Ormanda toplanacak mantarlar, mantar çeşitliliğini gözlemlemek, mantar sergisine numune oluşturmak ve seminerde konu anlatımları için kullanılacak. Mantar etkinliğinde pişirilecek soslar önceden toplanmış ve denetlenmiş olan mantarlar ile hazırlanacaktır. Explore Ağva turizmde sürdürülebilirlik için bir araya gelmiş doğa tutkunu turizm gönüllülerinin oluşturduğu gönüllülük ilkesine dayalı sizlere çok özel bir beldeyi, Ağva’yı Keşfet / Explore Ağva, beldemizi doğa bilinci yüksek turist profili ile buluşturmak için kurmuş olduğu bir platformun gönüllü girişimidir.

Etkinliğimize katılım ücretsizdir, organizasyona katkı amacıyla alanda yiyecek ve içecek standlarımız olacaktır. Etkinliklerimize katılın, bu güzelliklere hep birlikte sahip çıkalım. EXPLORE AĞVA / Ağva Sürdürülebilir Turizm ve Çevre Platformu