Alaçatı La Repubblica gazetesinde tanıtıldı !

İtalya'da yayınlanan 513 bin tirajlı La Repubblica gazetesinin haftalık magazin dergisinde İzmir-Alaçatı tanıtıldı. Derginin özel turizm bölümünde Marco Ansolda tarafından kaleme alınan yazıda Alaçatı, İtalyan okurlara övgüyle anlatıldı.
Kültür ve Turizm Bakanlığından yapılan yazılı açıklamaya göre, ''Ege denizi kıyısında bulunan Alaçatı, sörf ve rüzgar sörfü sayesinde pupa yelken gidiyor'' ifadesini kullanan dergi, Türkiye'ye 2.5 sayfa ayırdı. Derginin özel turizm bölümünde Marco Ansolda tarafından kaleme alınan yazıda Alaçatı, İtalyan okurlara övgüyle anlatıldı.

Yazısında, Alaçatı'yı Çeşme ve Bodrum'a tercih eden Türk ve yabancıların sayısının giderek arttığını belirten Ansolda, Alaçatı'nın ''daha sakin ve çevreye saygılı olmasının'' bu tercihte etkili olduğunu bildirdi.
Sörf tahtalarının Alaçatı'yı dalgaların zirvesine taşıdığını kaydeden yazar, Çeşme'ye 10 dakika mesafedeki Alaçatı'ya ulaşımın oldukça rahat olduğunu vurguladı. Ansolda, İtalyanların seyahat için bu güzel kasabayı tercih etmeye başladıklarını ifade etti.
İzmir'e çok kısa mesafede bulunan beldeye İstanbul'dan otomobille de ulaşılabildiğini anlatan yazar, boğazda yer alan ve dünyanın en olağanüstü şehirlerinden biri olan İstanbul'a yapılacak bir ziyaret için en az 4 günün gerekli olduğunun unutulmamasını da istedi.
Alaçatı'nın Türkler için yeni bir durak olduğuna değinen Ansolda, kasabanın sörf ve sakız ağaçlarıyla ünlü ve sörf tutkunları için cennet olduğunu kaydetti. Ansolda, tüm dünyadan atletlerin yıllardır periyodik olarak burada bir araya geldiklerini de vurguladı. Kaynak: Turizm Aktüel